V + W revue

ABC

4. června 19:00

V režii Petra Svojtky hrají: Hanuš Bor, Vasil Fridrich, Pavel Juřica, Zbigniew Kalina, Radim Kalvoda, Roman Říčař, Veronika Gajerová, Barbora Janatková, Veronika Janků, Lucie Pernetová, Veronika Svojtková 

V roce 2015 uplyne 110 let od narození dvou velikánů českého divadla, klaunů, kteří se zapsali do srdcí mnoha diváckých generací, Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Protože dnešní Městská divadla pražská sídlí ve stejných prostorách jako někdejší Osvobozené divadlo, tedy v sále domu U Nováků, rozhodla se toto výročí připomenout hudební komedií, která se pokusí zmapovat předválečnou spolupráci této legendární dvojice.
Inscenace chce vzdát hold jejich nespoutané hravosti, přiblížit dnešním divákům principy a kořeny jejich tvorby a také vyvrátit některé zažité představy o tom, jak Osvobozené divadlo fungovalo. To vše se odehraje formou revue, tedy žánru, který byl dvojici V+W tolik vlastní.

 

Těšit se můžete na specifický inteligentní humor, řadu písní Jaroslava Ježka ve zcela nových aranžích, a chybět nebudou ani taneční výstupy, které ke každé revui neodmyslitelně patří.