Buenos Aires, vystupte !

Divadlo Na prádle

26. září 20:00

 

Hra se skládá z osmi příběhů – obrazů zachycujících zlomové momenty v životě lidí. Dovedly je k tomu, aby opustili svůj zaběhlý život v různých částech Evropy první poloviny 20. století a vydali se hledat štěstí za oceán do daleké Argentiny.
Ruská aristokratka v Moskvě 1917, zpěvačka v nacistickém Berlíně roku 1933, chudá italská rodina z Neapoli v roce 1900, budapešťský fotograf v osobní a světové krizi, prostitutka v Paříži na prahu první světové války. Důvody k emigraci byly různé.

 

Představení je potěšením pro oko, uši i duši. Každá scéna je postavená na hudebním “hitu” dané země a okamžitě diváka vtahuje na místo činu. Hlas Edith Piaf, hudba Nina Roty, Chopina nebo Piazzolly je silná a strhující již sama o sobě a skvěle umocňuje hluboký význam příběhů. Kostýmy vystihují jednotlivá období a celkově jsou vytvořeny s velkým uměleckým vkusem.

V tomto divadelním představení hrají pokročilí tanečníci a učitelé školy Buenos Aires Tango, kteří studují herectví pod vedením Marianny Arzumanové metodou Stanislavského.