Zamilovaný Shakespeare

Divadlo Pod Palmovkou

1. června 19:00

Romantická komedie o lásce a divadle

Divadelní verze slavného filmu, která se v roce 2014 stala jednou z největších londýnských událostí posledních let. Filmové zpracování bylo oceněno sedmi Oscary a řadou dalších významných cen.

Will Shakespeare musí co možná nejdříve dokončit svou novou hru, nedostává se mu však sil ani inspirace. Múzou se mu po náhodném setkání, které jako by vypadlo ze Shakespearových slavných her, stane mladá a krásná Viola. Ta se touží dostat k divadlu jako herečka, ale protože v Shakespearově době bylo herectví ženám zapovězeno, uchýlí se ke lsti a pronikne do Shakespearova souboru převlečena za chlapce. Na pozadí záměny postav, velké lásky, omylů          a nedorozumění, intrik, obchodních machinací i neobyčejně zábavně a trefně zachyceného divadelního zákulisí, se tak odehrává okouzlující fiktivní příběh o tom, jak vznikla nejslavnější hra všech dob Romeo a Julie.

V režii Michala Langa hrají:  Tomáš Dianiška, Kamila Trnková, Jan Teplý, Ivan Jiřík, Zuzana Slavíková, Ondřej Volejník, Ondřej Veselý, Martin Hruška, Radek Valenta, Pavel Skřípal, Hana Seidlová, Jan Hušek, Petr Uhlík, Ondřej Sim, Jakub Albrecht, Jakub Chromeček, Martin Němec, Jan Spíšek, Matěj Urban, Miroslav Hora se psem Zarou, Magdalena Wronková, Vendula Ježková, Aneta Lipská, Eliška Nováková a členové umělecko-technického souboru