Teror

Divadlo ABC

16. listopadu 19:00

Interaktivní drama ze soudní síně, ve které autor svěřil roli poroty publiku. Divákům se tak dostává naprosto nového divadelního zážitku, pouze na jejich rozhodnutí závisí, jaký konec představení prožijí.
Terorista unesl civilní letadlo, aby je navedl na fotbalový stadion a zabil tak 70 000 diváků. Ale jeden muž, vojenský pilot Lars Koch, měl odvahu a sílu jednat. Sestřelil toto letadlo, všech 164 cestujících zahynulo. Měl Lars Koch právo zabít 164 nevinných lidí? Existují v lidském životě situace, kdy je zabíjení správné? 
Hra Teror od Ferdinanda von Schiracha je divadelním hitem poslední sezony, který již vidělo téměř 400 000 diváků. V současné době se hraje po celém světě na více než třiceti renomovaných scénách a další premiéry jsou ohlášeny na sezonu 2017/18.  Ke hře vznikly i internetové stránky, na nichž si své rozhodnutí můžete porovnat s hlasováním diváků v dalších divadlech.

V režii Ondřeje Zajíce hrají: Milan Kačmarčík, Zbigniew Kalina, Tomáš Novotný, Jitka Smutná, Lukáš Jurek, Evellyn Pacoláková