Hraběnka

Divadlo Palace

20. května 19:00

Píše se rok 1958. Na svůj znárodněný zámek, do rodného městečka se přes soudní zákaz vrací Elizabeth Anna Marie, hraběnka z Lansdorfu a ze Scheinbergu, nyní domácí dělnice Lansdorfová, aby zde oslavila své 70. narozeniny. Je protivná, urputná, nesnesitelná, dojemná, velkorysá, vtipná, ironická i sebeironická, sarkasticky sžíravá, ale především moudrá, noblesní, s nebývalou schopností nadhledu. Při realizaci jejího plánu pomáhají bývalí zaměstnanci, v čele s komorníkem Aloisem, a to navzdory neustálé hrozbě ze strany režimu.

Vrcholem inscenace jsou brilantní, vtipné dialogy Hraběnky a komorníka Aloise, v nichž se naplno zaskví sofistikované herectví Elišky Balzerové a Davida Novotného.

Jeden z největších českých dramatiků a scénáristů 20. století, Jiří Hubač, je autorem svérázné filmové komedie o síle lidského charakteru, o velikosti a nezdolnosti Člověka v soukolí Velkých dějin.

V režii Petra Hrušky hrají: Eliška Balzerová, David Novotný, Martina Delišová, Kateřina Holánová, Michal Novotný/Martin Pechlát, Miroslav Etzler, Eva Kodešová, Richard Trsťan, Dušan Sitek, Rudolf Stärz, Mirek Sabadin, Václav Liška/Michael Goldschmid.